top of page
demet_edited_edited_edited.png

 

TED Ankara Koleji ve ODTU İşletme mezunu olan Demet Demiray, 30 yıla yakın bir süre farklı uluslararası şirketlerde farklı görevlerde çalışmıştır. P&G ile başlayan kariyeri, farklı sektörlerde satış, pazarlama, reklam, araştırma ve medya alanlarında deneyimlerle zenginleşmiştir.

2016’da Norveç, Oslo’da yaşadığı dönemde Budizm ve meditasyon ile tanışmış, 2018’de Zümra Atalay’ın 8 haftalık Mindfulness Temelli Stres Azaltma Programına katılmıştır. Kazakistan, Almaty’de geçirdiği yıllar Mindfulness ile olan bağlantısını pekiştirmiş, yine 8 haftalık Mindfulness Temelli Öz Şefkat programına katılmıştır.

Hayat boyu sanata olan ilgisi sanatın iyileştirme gücünü tecrübe etmesine neden olunca, 2022’de 2 farklı Sanat Terapisi eğitimini ve sertifikalarını Altınbaş Üniversitesi ve Meslek Okulum’dan almıştır.

Sanat Terapisini daha etkin uygulayabilmek için önce Breathing Mind’ın Mindfulness Koçluk Programına katılmış ve temel koçluk bilgisini almıştır. Halen Sanat Terapi için en uygun yaklaşım olduğuna inandığı Gestalt Center for Coaching ile Gestalt Koçluk Eğitimine devam etmektedir.

Yakın zamanda Sanat ve At Terapi uygulamaları ile farkındalık üzerine yoğunlaşan, Gila Şeritçioğlu liderliğindeki Coming Back To Center çalışmasına katılmıştır.

Gruplar için sanat terapi atölyeleri düzenleyen ve bireysel koçluk yapan Demet’in amacı sanatın gücü ve Gestalt yaklaşımı ile danışanlarında farkındalık yaratmaktır.

bottom of page