top of page
handan image_edited.png

 

Oral, 2000 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdikten sonra, kısa bir yurtdışı deneyimi akabinde iş hayatına atılmıştır. Çeşitli firmalarda görev aldıktan sonra hali hazırda uzun yıllardır bünyesinde çalıştığı uluslararası bir firmada yönetici olarak çalışmaktadır.

 

Kurumsal hayat içinde mindfulness ile tanışarak akabinde 8 haftalık MBSR (Mindfulness Temelli Stres Azaltma) kursuna katılan Oral, pek çok meditasyon ve farkındalık kursuna katılmış, konuya yönelik araştırmalar yapmıştır.   İçeriğinde çok şey bulduğu, faydasını gördüğü bu alanda daha da derinleşmek isteği ile Mindfulness Institute Türkiye tarafından EAMBA (European Associations for Mindfulness) Global Etik Standartları çerçevesinde organize edilen Mindfulness Temelli Stres Azaltma (MBSR) Programı Eğitici Eğitmenliğini tamamlamıştır.

 

Alanın dünya çapında bilinen ve saygı duyulan eğitmenlerinden bu eğitimi almanın kendisi için büyük bir ayrıcalık olduğunu belirten Oral, bu eğitim sonunda, mindfulness eğitmenliğinin ömür boyu sürecek zorlu bir yolculuk olduğunu kavramış ve bu yolculukta katılımcılara kendilerinde var olan içsel kaynakları kullanmanın yollarını göstermek amacıyla birey ve kurum çalışanlarına yönelik eğitimler düzenlemeye başlamıştır.

EAMBA (European Association of Mindfulness Based Approaches) tarafından akredite bir mindfulness eğitmeni olan Handan Şefik ORAL, sonrasında Breathing Mind 'da ICF akreditasyonlu Mindfulness Koçluk eğitimini başarı ile tamamlamıştır. Mayıs 2021 tarihinde de uluslararası bir kuruluş olan Mindful Leader tarafından Certified Workplace Mindfulness Facilitator (İşyerinde Akredite Mindfulness Eğitmeni) olmaya hak kazanmıştır. Halen bulunduğu şirkette yönetici olarak çalışan Oral, MindfulTR bünyesinde danışman eğitmen olarak yer almaktadır.

bottom of page