top of page
GCPicture .png

 

Eskişehir doğumlu olan Dr. Gizem Çeviker, ilk, orta ve lise öğrenimini yine aynı şehirde tamamlamıştır. Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Psikoloji Bölümü’nden şeref öğrencisi olarak lisans derecesini alan ve iki uzmanlık alanı bulunan Çeviker; ilk uzmanlık derecesini gelişim psikolojisi alt alanında çocuk ve ergen yönelimiyle, ikinci uzmanlık derecesini klinik psikoloji alt alanında yetişkin yönelimiyle tamamlamıştır. ODTÜ Psikoloji bölümündeki doktora eğitimini; erken dönem uyumsuz şemalar ile duygusal içerikli otobiyografik bellek özellikleri arasındaki ilişkiye baktığı tez çalışmasıyla tamamlamıştır. Bu zamana kadar Harvard Üniversitesi, Amsterdam Üniversitesi, Ruhr Üniversitesi ve ODTÜ’de yürütülen çeşitli projelerde burslu öğrenci ve araştırmacı psikolog olarak yer almıştır. 

 

Aynı zamanda IMI Network Global Etik Standartları çerçevesinde organize edilen Mindfulness Temelli Stres Azaltma (MBSR) ve Mindfulness Temelli Kognitif Terapi (MBCT) eğitmen eğitimlerini ve gerekli süpervizyonlarını, 200 saatlik Yoga Uzmanlık Eğitimini tamamlamıştır. 

Bireysel psikoterapist ve yarı-zamanlı öğretim görevlisi olarak çalışma hayatına devam etmekte, MBSR, MBCT ve Mindfulness Temelli grup müdahale programları açmakta, ve psikolojik iyi oluş hali (wellbeing) üzerine akademik çalışmalar yapmaktadır.

bottom of page