top of page
Image by Simon Rae

Bireysel Meditasyon Seansları

Mindfulness meditasyonlarını bireysel veya küçük gruplar halinde rehberlik eşliğinde düzenli olarak uygulamak isteyenler için tasarlanmış meditasyon paket programlarıdır.

Mindfulness (Bilinçli Farkındalık)’ı hayatına dahil etmek ve mindfulness meditasyon ve egzersizlerini bir düzen çerçevesinde düzenli olarak uygulamak isteyen bireyler için hazırlanmıştır. Meditasyon paketi içerisinde farklı formal mindfulness pratikleri yer almakta olup tercihe göre grup çalışması veya bireysel olarak düzenlenebilir.

KİMLER BU PROGRAMA KATILABİLİR? 

 

Meditasyon seanslarına katılım için bir ön koşul olmamakla beraber tüm uygulamaların (meditasyonların) “Mindfulness (Bilinçli Farkındalık)” temelli olması sebebi ile mindfulness deneyimi olması faydalıdır.

“Neyi pratik ekersen o güçlenir” sözü bağlamında mindfulness becerisini geliştirmek isteyen herkes için pratiklerini bir disipline sokacağı ve farklı mindfulness meditasyon ve pratiklerini deneyimleyeceği bir fırsat olarak görülebilir.

MEDİTASYON SEANSLARI NASIL UYGULANIR?

Meditasyon seansları, düzenli olarak haftada minimum 1 kez (talep halinde haftada 2 kez şeklinde yinelenebilir)- her bir seans 1 saat sürecek şekilde aylık olarak uygulanır.

30 dakika ile 40 dakika arasında değişen sürelerde farklı mindfulness meditasyonları eğitmen rehber eşliğinde yürütülür. Örnek vermek açısından; oturma meditasyonu, nefes ve beden farkındalığı, beden taraması, duyuların farkındalığı meditasyonu, yürüme meditasyonu, metta ve tonglen meditasyonları bu seanslarda uygulanacak formal pratiklerden bazılarıdır. Meditasyonların ardından, yapılan uygulama ile ilgili geribildirimler ve o hafta için belirlenen tema bazında duygu ve düşünce paylaşımları yapılır.

bottom of page